بدن شوی حاوی عصاره رزماری ولوندر
 • اطلاعات محصول
 • مواد تشکیل دهنده
 • اسرارگیاهان

عصاره جینسینگ

عصاره جینسینگ باعث فعالسازی سوخت و ساز پوست می شود پوست را از شر رادیکال های آزاد خلاص کرده و از آن در مقابل آلودگی هوا محافظت می ¬کند. عصاره جینسینگ باعث جوان سازی و شادابی پوست می شود. و باعث بهبود کلاژن سازی در پوست و از بین رفتن لکه های سیاه روی پوست می شود. عصاره جینسینگ باعث افزایش گردش خون در پوست شده و باعث روشن تر و زیبا تر شدن پوستتان می شود

عصاره زعفران

عصاره زعفران یک ماده مفید برای تصفیه و پاکسازی پوست است. این ماده دارای مواد ضد باکتریایی است که برای درمان آکنه بسیار مفید است. زعفران همچنین روشن‌کننده پوست است و برای از بین بردن آلودگی‌ها و ناخالصی‌های روی پوست نقش موثری ایفا می‌کند.

روزانه و نشاط آور

وزن تعداد در کارتن بدن شوی صحت
۳۰۰ میلی لیتری ۲۴
کوکامیدو پروپیل بتایین دی سدیم لوریل اتر سولفوسوکسینات سديم لوريل اتر سولفات
کوکونات فتی اسید دی اتانل آمید CD کوکو گلوکزاید سديم لوريل اتر سولفات صدفي
اسيد سيتريك دي سديم لورت سولفوسوكسينات پی ای جی 7 گلیسیریل کوکوآت (PEG7)
عصاره گلیسیرینه جینسینگ عصاره گلیسیرینه زعفران ویتامین د پانتنول
سدیم پیرولیدون کربوکسیلات (napca) نمک بدون ید
مواد تشکيل دهنده بدن شوی حاوی عصاره جنسینگ و زعفران صحت

 جنسینگ

 

نام علمی :Panax ginsengs

جینسنگ از قدیمی ترین گیاهان دارویی شناخته شده نزد مردم چین می باشد .جینسنگ از کلمه چینی "شن سنگ" و به معنی ریشه آدم نما مشتق شده است زیرا ریشه این گیاه شباهت زیادی به شکل انسان دارد . به طور کلی "پاناکس" از کلمه یونانی "پاناسه" به معنای نوشدارو و جینسنگ نیز به معنای اعجاز دنیاست که به خاصیت شفا بخشی این گیاه اشاره دارد .از مواد موثره جینسنگ در صنایع آرایشی بهداشتی برای تقویت پوست و مو استفاده می گردد . تحقیقات گوناگون نشان می دهد که مواد مؤثره این گیاه مقاومت طبیعی بدن را افزایش می دهد . جینسنگ در سطوح وسیعی در کشورهای چین، کره ، ژاپن ، روسیه ، آمریکا و کانادا کشت می شود .

مشخصات گیاه:

جینسنگ گیاهی علفی و چند ساله می باشد ، جنس پاناکس متعلق به تیره آرالیاسه بوده و دارای دو نوع جینسنگ کره ای و جین سینگ آمریکایی می باشد .ریشه جینسنگ از نوع کنتراکتیل است که با انقباض به اعماق خاک فرو میرود .ریشه اصلی آبدار و کم و بیش گوشتی و به رنگ سفید یا زرد کمرنگ است . طول ریشه در گونه های مختلف متفاوت و بین 8 تا 20 سانتی متر و قطر آن به 5/0 تا 2 سانتی متر می رسد . ارتفاع این گیاه در گونه های مختلف متفاوت و ساقه آن مستقیم و کم و بیش سرخ رنگ است . گلها معمولاً سه سال پس از کاشت ظاهر می شوند . گلها کامل و شکل آنها در گونه های مختلف متفاوت است و معمولاً به شکل چترهای مجتمع در انتهای ساقه پدیدار می شود . رنگ آنها در گونه های مختلف متفاوت می باشد و معمولاً سفید ، کرم ، سرخ یا زرد رنگ بوده و خود گرده افشان نیز هستند .

ترکیبات گیاه :

مواد مؤثره در ریشه گیاه ساخته و ذخیره می گردد . مهمترین این مواد را ترکیبات ساپونینی تشکیل می دهد که برای نخستین بار در سال 1854 توسط یک محقق آلمانی از ریشه اسنخراج گردید . ترکیبات دیگر موجود در ریشه عبارتند از اسانس که مهمترین ترکیب آن را " پاناسن " تشکیل می دهد ، اسید های آلی ، ترکیبات غیر اسانسی ، مانند " پاناکسی نول" ، " کولین" ، "پپتیدها" ، ویتامین ب 12 ، انواع مواد معدنی اصلی و عناصر کمیاب از مواد دیگر موجود در ریشه جین سنگ هستند

خواص درمانی:

 • تقویت و حفظ بنیه فکری و جسمانی بدن
 • تقویت و شادابی پوست و مو
 • پیشگیری از ریزش موی سر
 • درمان و التیام زخم
 • نیرو دهنده سیستم عصبی
 • لرزش های زمان پیری

 زعفران

 

نام علمی :Crocus sativus

نام "کروکوس" احتمالاً از کلمه "کریکوس" گرفته شده که نام منطقه ای در سیلیسیا واقع در شرق مدیترانه می باشد و نشان می دهد زعفران از زمانهای دور در آن منطقه کشت می شده است. بسیاری ایران را منشاء زعفران می دانند. بیش از سه هزار سال است که زعفران در بسیاری از نقاط فلات مرکزی ایران کشت می گردد. در اثر کشتهای پی در پی در طول هزاران سال، گلهای زعفران تدریجاً استعداد تولید بذور مولد را از دست داده و این گیاه برای تولید مثل خود به انسان محتاج گردیده است. زعفران از ارزشمندترین محصولات زراعی و یکی از گرانترین ادویه های جهان است که با جاذبه های سه گانه رنگ، رایحه و طعم، هر روز ذائقه های بیشتری را در بین اقوام و ملل مختلف به خود جلب نماید. در زمانهای قدیم، منابع خطی مقدس و ذی قیمت را با محلول زعفران می نوشتند.

مشخصات گیاه:

گیاهی علفی، چند ساله، نیمه گرمسیری و کم توقع است و در مناطقی که دارای زمستان های ملایم و تابستان های گرم و خشک باشد به خوبی می روید. این گیاه متعلق به تیره زنبق می باشد. این گیاه دارای گلهای زیبای بنفش رنگ و کلاله ای قیفی شکل به رنگ عنابی است. طول هر رشته کلاله بوقی شکل دو تا سه سانتی متر است که پس از خشک شدن، زعفران تجاری را تشکیل می دهد. کلاله زعفران ماده غذایی با ارزشی است که به مقدار کم از گیاه زعفران بدست می آید در واقع از هر 100 تا 200 هزار گل، حدود 5 کیلوگرم کلاله تازه زعفران بدست می آید که بعد از خشک شدن وزن تقریبی آن به یک کیلوگرم می رسد. تولید یک کیلوگرم زعفران حاصل حدود 400 ساعت کار فشرده می باشد.

ترکیبات گیاه :

رنگ زعفران: تعدادی از رنگدانه های "کاروتنوئیدی" اعم از محلول در آب و محلول در چربی در زعفران شناسایی شده است که در این بین "آلفاکروسین" عامل اصلی رنگ سرخ آن محسوب می گردد.

طعم زعفران: طعم کلاله زعفران مربوط به "گلیکوزید" بی رنگی به نام "پیکروکروسین" است. تجزیه این "گلیکوزید" منجر به تولید "آگلیکون" فرّاری (aglycone) به نام "سافرانال" می شود

عطر زعفران: عطر و بوی زعفران مربوط به "سافرانال" بوده که خود از روغن های فرّار (اسانس) است. اسانس زعفران بی رنگ بوده و شامل ترکیبهای ترپنی است.

زعفران دارای بویی قوی و طعمی تلخ است و استفاده از آن به عنوان یکی از رایج ترین ادویه های شناخته شده از دیرباز در اغلب کشورها مرسوم بوده است. زعفران نه تنها به مواد غذایی عطر و رنگ مخصوص می دهد بلکه دارای خواص دارویی ارزشمندی نیز می باشد؛ به همین جهت از زعفران در صنایع غذایی (مانند سوسیس سازی)، شیرینی پزی (مانند تهیه پودرهای کیک)، داروسازی (مانند داروهای ضد افسردگی)، نساجی (مانند رنگ کردن پارچه های ابریشمی) و در تولید انواع نوشابه به عنوان طعم دهنده طبیعی استفاده می شود

خواص درمانی:

 • موجب طراوت و شادابی پوست و مو می گردد
 • زعفران گیاه ضد افسردگی
 • زعفران عامل پیشگیری از کاهش دید در سالخوردگی
 • خواص ضد سرطانی زعفران
 • پیشگیری و درمان pms

منابع:

امید بیگی ، رضا ، رهیافتهای تولید و فرآوری گیاهان دارویی

زرگری ، علی ، گیاهان دارویی

میرحیدر ، حسین ، معارف گیاهی

 • بدن شوی گوار
 • بدن شوی گوار
 • بدن شوی گوار
 • بدن شوی گوار
 • بدن شوی گوار
 • بدن شوی گوار
 • بدن شوی گوار