مو و رژیم پروتئین

موهای زیبا نیازمند یك رژیم غذایی سرشار از پروتئین است.

موهای زیبا نیازمند یك رژیم غذایی سرشار از پروتئین است. پس سعی كنید در رژیم غذایی خود به اندازه كافی از پروتئین‌های حیوانی و گیاهی مثل گوشت و مرغ و لبنیات بهره ببرید. هرگز موهایتان را بیش از حد نشوئید. در دستور مصرف برخی شامپوها ذكر شده است كه موهایتان را دوبار بشویید. اما باید بدانید یك بار شستشو برای تمام انواع موها و برای زدودن چربی و كثیفی از روی موها كافی است. استفاده از محصولاتی مثل ژل, موس و كرم‌های مو، درخشندگی مو را از بین می‌برد و موها را كدر می‌كند. شما می‌توانید از یك شامپوی پاك كننده گیاهی، زدودن باقیمانده مواد آرایشی از موهایتان استفاده كنید.

استفاده از انواع نرم كننده‌ها و آب رسان‌ها بعد از شامپو برای مو ضروری است. چون موها در اثر استفاده از شامپو به تنهایی خشك و شكننده می‌شوند اما به خاطر داشته باشید كه نرم كننده را فقط به ساقه مو بمالید، نه به ریشه مو. موهای رنگ كرده پس از مدتی درخشش و براقی خود را از دست می‌دهند، بدین منظور استفاده از یك نرم كننده كه متناسب با رنگ موی شما باشد، توصیه می‌شود.

شوره مو مشكل اغلب خانم‌هاست و اغلب هم به صورت فصلی بروز می‌كند. برای حل این مشكل علاوه بر استفاده از شامپوهای ضدشوره معتبر، باید از یك رژیم غذایی سالم مقوی و سرشار از پروتئین استفاده كنید، چون شوره به علت تغذیه نامناسب ریشه موها تولید می‌شود. هنگام شستشو در حمام، ریشه موها سست می‌شوند و ریزش مو به راحتی صورت می‌گیرد پس سعی نكنید با شانه و برس به جان موهایتان بیفتید. چون باعث كنده شدن مقدار زیادی مو خواهید شد. مشكل شما با استفاده از مقدار كمی نرم كننده قابل حل است. با استفاده از نرم كننده، موهایتان به راحتی شانه می‌شود و نیازی به برس كشیدن‌های سخت نیست.


منابع

www.iranmania.com

 

بازگشت به صفحه دانستنی های علمی